اینترنت و شبکه

اسپیس‌ایکس از نسل جدید دیش خانگی استارلینک رونمایی کرد

اسپیس‌ایکس از نسل جدید دیش خانگی استارلینک رونمایی کرد

اسپیس‌ایکس تقریباً بی‌سروصدا از نسل جدید دیش اینترنت ماهواره‌ای استارلینک که برای کاربران خانگی کاربرد دارد، رونمایی کرده است. این دیش با طراحی ظریف‌تر خود، محدوده پوشش و سرعت بالاتری ارائه می‌کند و از استاندارد IP67 بهره می‌برد.

کمیسیون ارتباطات فدرال آمریکا (FCC) حدود دو ماه پیش به اسپیس‌ایکس مجوز فروش این سخت‌افزار را داد و حالا اطلاعات و تصاویر آن در وب‌سایت استارلینک منتشر شده است. واضح‌ترین تغییر در این دیش جدید به طراحی ظاهری و استند آن برمی‌گردد که در مدل پیش‌فرض دیگر چرخشی نیست. البته می‌توان برای آن پایه متفاوت (تصویر زیر) برای نصب روی پشت‌بام نیز تهیه کرد.

مشخصات دیش جدید استارلینک اسپیس‌ایکس

اندازه این دیش در مقایسه با دیش نسل دوم استارلینک کمی بزرگ‌تر شده است. ارتفاع این دستگاه از 20.2 اینچ به 23.4 اینچ رسیده و پهنای آن 11.9 اینچ است. اسپیس‌ایکس در این محصول از استاندارد بالاتر IP67 برای مقاومت در برابر آب و گردوغبار استفاده کرده است.

همچنین دیش جدید استارلینک به‌طور میانگین بین 75 تا 100 وات برق مصرف می‌کند که نسبت به مصرف 50 تا 75 وات در دیش نسل دوم، اندکی افزایش یافته است.

در وب‌سایت استارلینک از این دیش صرفاً با عنوان دیش «استاندارد» نام برده شده. این یعنی باید منتظر باشیم تا این پایانه نهایتاً جانشین نسل دوم تراشه خانگی استارلینک شود. طبق اسناد FCC، دیش جدید استارلینک می‌تواند اینترنت باکیفیت‌تری را در اختیار کاربران قرار دهد.

اسپیس‌ایکس می‌خواهد این دیش را با روتر جدید «نسل 3» بفروشد که وای‌فای 6 و دو درگاه اترنت دارد. بااین‌حال، فعلاً حرفی درباره قیمت و تاریخ عرضه این محصول به میان نیامده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *